Wymiana chodnika biegnącego wokół kościoła
1481 odsłon
Wpisany przez Andrzej Puławski   
czwartek, 08 września 2016 20:19


We wrześniu 2016 roku ruszyły prace przy wymianie chodnika wokół kościoła. Stary i popękany beton mieszkańcy postanowili wymienić na kostkę brukową.
Z przyczyn finansowych, tylko część chodnika zostanie wymieniona w tym roku. Na związane z wymianą chodnika prace i zakup materiałów pieniążki pochodzą głównie ze zbiórek jakie są prowadzone co miesiąc wśród mieszkańców wioski Długie i Plątkowo.


W pierwszym etapie usunięto starą betonową wylewkę, którą mieszkańcy wykonali w latach 80-tych ubiegłego wieku. Pod wylewką  zostały fragmenty przedwojennego bruku, które również zostały usunięte.
Aktualnie trwa "kładzenie" kostki brukowej, krawężników i korytek do odpływu wody płynącej z rynien. Prace posuwają się w szybkim tempie i zapewne już wkrótce mieszkańcy Długiego i Plątkowa będą mogli przejść nim na msze świętą. 

Dodaj komentarz

Twoje imię:
Twój e-mail:
Temat:
Komentarz:
  Kod weryfikacyjny. Tylko małe litery bez spacji.
Kod weryfikacyjny:
Komentarze (1)
W stosunku do tych fotografii poczyniono duże postępy t.j położono chodnik na obszarze głównego wejścia do kościoła oraz zaczęto już kłaść pol-bruk od strony bramy w kierunku zachrystii. Niestety z bólem muszę przyznać, że ciężka praca parafian jest niszczona przez lokalnie urzędującego księdza proboszcza, który wjeżdża bez konsultacji ciężkim sprzętem do wożenia opału (drzewa i węgla). Prośby mieszkańców nic nie dały więc rada podjęła kroki by zamknąć bramy na kłódki. Na odpowiedź długo nie trzeba było czekać: ksiądz zerwał kłódki, niszcząc przy tym jedną z bram cmentarnych, a na broniących pracy parafian nasłał zbirów, którzy zaczęli szarpać ludzi grozić pięściami, a nawet próbować rozjechać mieszkańców samochodem. I bardzo proszę moderatora o nie usuwanie tego komentarza, gdyż zawarta jest w nim cała prawda (w skrócie bo była jeszcze sytuacja w gminie, o której się nie będę rozpisywał). która dotyczy spraw całej naszej wsi i wszystkich jej mieszkańców.