Misje Święte w Długiem 21-28 lipca 2013

W Parafii Św.Anny w Długiem planowane są w dniach od 21 do 28 lipca 2013 roku Misje Święte ( 8 dni ).

Zwyczajowo Misje Święte powinny być przeprowadzane w parafii co 10 lat. Parafia Długie istnieje od 1985 roku, a jedyne Misje przeprowadzone zostały 26 lat temu w 1987 roku, o czym przypomina tabliczka wygrawerowana na Krzyżu Misyjnym znajdującym się przy kościele.

 

Misje znaczy posłany. Pan Bóg posyła swoich pracowników, misjonarzy do głoszenia jego słowa Bożego. Misje Święte są wielkim wydarzeniem w parafii o charakterze moralno-religijnym.

Misje Święte są czasem, w którym każdy może zadawać sobie nurtujące od dawna pytania i szukać na nie odpowiedzi, czy to we wzmożonej modlitwie, czy głoszonych konferencjach, czy też w czasie osobistego spotkania z misjonarzem.

Misje Święte to czas rzeczywistej przemiany. Ważne jest aby co jakiś czas pozbierać się, na nowo uporządkować swoje życie wewnętrzne i zewnętrzne, zapytać się o swoją relację z Bogiem i bliźnimi, o to czy rzeczywiście jestem szczęśliwy.

Misje Święte są skierowane, do wszystkich, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu. Poczuć smak prawdziwego szczęścia, uświęcić się. Pan Bóg szuka każdego człowieka, a w szczególności tego, który się zagubił.

Ojcowie Redemptoryści wraz z proboszczem Parafii Długie:
ojciec Andrzej Zając z Warszawy ( dyrektor misji),
ojciec Michał Onik z Torunia,
ojciec Stanisław Wilczek ze Stanów Zjednoczonych ( gdzie od 3 lat głosi misje, a wcześniej przez 12 lat był misjonarzem w Brazylii)

zachęcają wszystkich mieszkańców do udziału w Misjach Świętych, do poświęcenia swojego czasu na takie wewnętrzne przebudzenie i uporządkowanie swojego życia.

Poniżej dokładny program Misji Świętych w Długiem.
W czasie Misji poświęcony i wkopany zostanie nowy Krzyż Misyjny ( krzyż wykonuje stolarz z Długiego - Adam Łonyszyn), a stary zostanie rozebrany.
Na nowym krzyżu zamocowana zostanie nowa i stara tabliczka informacyjna o odbytych Misjach Świętych.

 

kliknij w obrazek i zobacz dokładny plan Misji Świętych

 Wpis z 27 czerwca 2013 r.

Dodaj komentarz


 

Informacja o stronie

Internetowa strona wioski Długie  to zebrane w jednym miejscu  informacje na temat tej miejscowości. Proszę o udostępnianie różnych materiałów, które służyć by mogły rozbudowie serwisu i wzbogaceniu wiedzy o  wiosce. Wszelkie informacje proszę nadsyłać na adres zamieszczony w kontaktach. Serwis istnieje w sieci od 2007 roku. Od kwietnia 2019 r.  w nowej odsłonie. Administrator i twórca strony Grzegorz Bera.

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookie w celu realizacji usług i zgodnie z RODO.

szukaj

Odwiedziło nas

Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
W miesiącu
Wszystkie
241
475
3887
10830
72397
2019-06-16
team1
team2
team3
team4
team5
team6
team7
team8
team9
team10
team11
team12
Back to Top